פסטיבל יוון בארטורה – 5-14 באוגוסט

הכנו לכם יופי של תוכנית: מפגשי קולינריה ואלכוהול יווני, טעימות שמן זית, מוסיקה יוונית, טברנה עליזה עם להקה, הרצאות מרתקות, סדנאות תיאטרון, מוסיקה ואמנות ועוד שפע פעילויות ברוח יוון. אם לא נבוא אנחנו ליוון, תבוא יוון אלינו!

אם לא נבוא אנחנו ליוון, תבוא יוון אלינו!

יש מקום אחד בעמק חפר, שגם בערבי הקיץ החמים הוא מתמלא בבריזה נהדרת, ותחת האקליפטוס הענק מתרחשים ניסים. אם עדיין לא ביקרתם בארטורה, ממש מומלץ להכיר! במקום האחד והמיוחד הזה, שבמשך השנה מארח אמנים, מעצבים, תערוכות וסדנאות אמנות, חגית אברון ואני הכנו לכם יופי של תוכנית: מפגשי קולינריה ואלכוהול יווני, טעימות שמן זית, מוסיקה יוונית, טברנה עליזה עם להקה, הרצאות מרתקות, סדנאות תיאטרון, מוסיקה ואמנות ועוד שפע פעילויות, למבוגרים ולילדים, ברוח יוון.

שתינו חולקות אהבה אין סופית ליוון – למוסיקה, לאוכל, לאנשים ולאווירה הים תיכונית השמחה – ואת כל אלה ארזנו עבורכם ועבורכן לפסטיבל אחד, בדיוק בזמן כדי להרגיע במעט את הגעגועים.

המלצות חמות במיוחד

טברנה יוונית עליזה, חגיגה מוסיקלית עם ההרכב "באבסה", 5/8 שעה 20:00
"לא על האוזו לבדו", סדנת קוקטיילים עם אורית גרינבוים-לירון – 6/8 שעה 17:00
מסע קולנועי ביוון, הרצאה שלי – 7/8, שעה 20:00 (אין הנחתומית מעידה אבל…)
שיעור בריקוד יווני סוער, עם יעל גז, 10/8, שעה 18:00
הרצאה של שמעון פרנס הגדול, 10/8, שעה 20:00
"סודות מתוקים מהמטבח היווני" – הסודות והטיפים של הקינוחים היווניים המשמחים והקלים להכנה. עם מיה יוספי ועם סיפורים שלי על אוכל, חברה ופוליטיקה. 11/8, שעה 20:00
"השירים שעשו עלייה מיוון", ערב שירה עם השירים הכי אהובים, מוצ"ש, 14/8, 20:00.

יש עוד שפע פעילויות למבוגרים ולילדים, מוזמנים ומוזמנות לראות את התוכנית המלאה ולהצטייד בכרטיסים.

מספר המקומות מוגבל וכל הפעילויות מותנות במינימום נרשמים.
כל הפעילויות עומדות בתנאי התו הירוק כנדרש.

למידע נוסף ולרכישת כרטיסים

מחכות לכם ולכן,
חגית אברון, אורלי פינקלמן וצוות ארטורה עמק חפר.

הצופים מפרגנים (וגם הצופות)

אגיע אליכם בשמחה לארגון או לחוגי בית.
להזמנת ההרצאה ניתן לפנות באחת מהדרכים הבאות:
אפשר גם לשמוע אותי בהרצאות הפתוחות לקהל הרחב
ההרצאה הקרובה: 05/08/21 בשעה 20:00

הרצאות נוספות

ההרצאה הקרובה: 05/08/21 | 20:00

פסטיבל יוון בארטורה – 5-14 באוגוסט

הכנו לכם יופי של תוכנית: מפגשי קולינריה ואלכוהול יווני, טעימות שמן זית, מוסיקה יוונית, טברנה עליזה עם להקה, הרצאות מרתקות, סדנאות תיאטרון, מוסיקה ואמנות ועוד שפע פעילויות ברוח יוון. אם לא נבוא אנחנו ליוון, תבוא יוון אלינו!

ההרצאה הקרובה: 15/07/21 | 20:00

הים אותו הים והבוזוקי אותו הבוזוקי – המוזיקה היוונית ואנחנו

מה יש בה, במוסיקה היוונית, שכל כך קוסם לנו, הישראלים, ואיך קרה שהיא הפכה למאגר השראה כה גדול עבור הזמר העברי? הסיפור מאחורי האהבה הזאת חוצה ימים ויבשות ונוגע בהיסטוריה האישית ובאהבות המוסיקליות של כל אחד ואחת מאיתנו.

ההרצאה הקרובה: 07/08/21 | 20:00

מסע פנורמי: יוון מבעד לעדשת הקולנוע

אלפי סרטי קולנוע שצולמו ביוון, קיבעו בדמיוננו סט של דימויים – אילו מהם עולים לך עכשיו בראש? עד כמה הם מייצגים ומה נמצא מעבר להם? אני מזמינה אותך לצאת איתי למסע קולנועי בזמן ובנופים של יוון, ולגלות מחדש ארץ שונה, מורכבת, מפתיעה ונפלאה.

ת'סלוניקי – מטלטלה אנושית ליופי מהפנט

חדש! העיר, שסדרה של דרמות וטרגדיות בלתי נתפסות שינו את פניה לחלוטין בתוך פחות מחצי מאה, היא היום עיר תוססת ומסבירת פנים. בואו להכיר את הסודות הכמוסים שלה, בהרצאה חדשה ומרתקת מבית זום-טראוול.

מתסביך אדיפוס ועד אהבה אפלטונית: מהי אהבה?

הרצאה חדשה! הכל מתחיל מאהבת אם. אהבתה של דמטר לפרספונה ואהבתו של אדיפוס לאימו, הם רק שניים מהסיפורים שאספר, והכל במטרה לענות על השאלות הגדולות מכולן: מהי אהבה אפלטונית ואיך זה שכה הרבה מושגים הקשורים באהבה התגלגלו אלינו מהמיתולוגיה היוונית?

תולדות הארוטיקה – או – ארוטיקה היא עניין של פוליטיקה

מי נהנה יותר, גברים או נשים? אם לזאוס מותר הכל, האם גם לאפרודיטה מותר? מהו הרקע להתפתחות תפיסות כמו האשמת הקורבן, הענשת הקורבן, השתקת נשים והחפצתן, ואיך זה שמה שקורה באולימפוס ממש לא נשאר באולימפוס ומשפיע עד היום על תרבות המערב?