תולדות הארוטיקה – או – ארוטיקה היא עניין של פוליטיקה

מי נהנה יותר, גברים או נשים? אם לזאוס מותר הכל, האם גם לאפרודיטה מותר? מהו הרקע להתפתחות תפיסות כמו האשמת הקורבן, הענשת הקורבן, השתקת נשים והחפצתן, ואיך זה שמה שקורה באולימפוס ממש לא נשאר באולימפוס ומשפיע עד היום על תרבות המערב?

 

 

בהרצאה, שתיגע במספר נקודות לוהטות של הארוטיקה במיתולוגיה היוונית, אספר לכם מדוע ארוטיקה היא קודם כל עניין של פוליטיקה, וגם נגלה שבתחומים מסויימים היוונים הצטיינו בפתיחות שהיום תיראה לנו מפתיעה, בעוד שבתחומים אחרים הם הניחו את היסודות לתפיסות שמחלקן אנו, בתרבות המערב, מתקשים להשתחרר עד היום.

מה עוד תקבלו ממני בהרצאה?

  • תשמעו סיפורים שמראים כי בעת העתיקה, מילא שלאלים היה מותר מה שלבני האדם אסור, אלא שכבר אז נשים נענשו על כך שהגברים חשקו בהן.
  • תופתעו לשמוע על תפיסת המונוגמיה בעת עתיקה, הזנות הממוסדת, על האלה הסקסית מכולן, ועל מה שהתרחש במקדש שלה בקורינתוס
  • תבינו איך זאוס, אבי האלים, נתן לגיטימציה לגברים בדורות שאחריו לעשות ככל העולה על רוחם ולצאת מזה בשלום
  • תגלו למה אורגיה היא חלק בלתי נפרד מהפולחן הדתי, ומי האל שבזכותו התפתח הפולחן הזה
  • מלבד הסיפורים מאירי העיניים, תזכו להציץ אל פינות יפהפיות ביוון שבהן, לפי המיתולוגיה, התרחשו הסיפורים האלה (הכל (א)מיתי, מוזמנים לבדוק!)
  • מיד לאחר השידור אשלח לכל מי שיבקש, קובץ ובו מראי מקום לכל האתרים המעלפים וטיפים לתכנון הטיול הבא שלכם ביוון.

 

הצופים מפרגנים (וגם הצופות)

אגיע אליכם בשמחה לארגון או לחוגי בית.
להזמנת ההרצאה ניתן לפנות באחת מהדרכים הבאות:
אפשר גם לשמוע אותי בהרצאות הפתוחות לקהל הרחב

הרצאות נוספות

הים אותו הים והבוזוקי אותו הבוזוקי – המוזיקה היוונית ואנחנו

מה יש בה, במוסיקה היוונית, שכל כך קוסם לנו, הישראלים, ואיך קרה שהיא הפכה למאגר השראה כה גדול עבור הזמר העברי? הסיפור מאחורי האהבה הזאת חוצה ימים ויבשות ונוגע בהיסטוריה האישית ובאהבות המוסיקליות של כל אחד ואחת מאיתנו.

ההרצאה הקרובה: 17/10/21 | 20:00

מסע פנורמי: טיול מהסרטים ביוון

בואו ואקח אתכם למסע קולנועי, לאורכה ולרוחבה של יוון. אלפי סרטי קולנוע שצולמו ביוון, מספרים לנו עליה סיפורים מנקודות מבט שונות. באמצעותם, אנו מגלים מחדש ארץ מורכבת, יפהפיה, מפתיעה ונפלאה.

ת'סלוניקי – מטלטלה אנושית ליופי מהפנט

חדש! העיר, שסדרה של דרמות וטרגדיות בלתי נתפסות שינו את פניה לחלוטין בתוך פחות מחצי מאה, היא היום עיר תוססת ומסבירת פנים. בואו להכיר את הסודות הכמוסים שלה, בהרצאה חדשה ומרתקת.

מתסביך אדיפוס ועד אהבה אפלטונית: מהי אהבה?

הרצאה חדשה! הכל מתחיל מאהבת אם. אהבתה של דמטר לפרספונה ואהבתו של אדיפוס לאימו, הם רק שניים מהסיפורים שאספר, והכל במטרה לענות על השאלות הגדולות מכולן: מהי אהבה אפלטונית ואיך זה שכה הרבה מושגים הקשורים באהבה התגלגלו אלינו מהמיתולוגיה היוונית?

להיות גיבור/ת הסיפור שלך

הרצאה מיוחדת לארגונים שמעוניינים לקדם שיוויון מגדרי. מתאימה לכל יום בשנה ולא רק ליום האישה. מהנה ומעשירה לקהל נשי וגם לקהל מעורב.

תולדות הארוטיקה – או – ארוטיקה היא עניין של פוליטיקה

מי נהנה יותר, גברים או נשים? אם לזאוס מותר הכל, האם גם לאפרודיטה מותר? מהו הרקע להתפתחות תפיסות כמו האשמת הקורבן, הענשת הקורבן, השתקת נשים והחפצתן, ואיך זה שמה שקורה באולימפוס ממש לא נשאר באולימפוס ומשפיע עד היום על תרבות המערב?