טיול לאוזבקיסטן – אל סמרקנד, טשקנט, בוכרה וחיווה

היא רחוקה, אקזוטית ואגדית. ערי מסחר עתיקות שזורות בה כפנינים על דרך המשי, החוצה אותה לאורכה. זוהי אוזבקיסטן: ארץ שופעת, תושביה חייכנים, מכניסי אורחים. עד היום אפשר לחוש בה את העבר, לראות לצידו את ההווה וליהנות מחוויה נדירה של צבעים, צלילים וטעמים.

 

 

היא רחוקה, אקזוטית ואגדית. ערי מסחר עתיקות שזורות בה כפנינים על דרך המשי ההיסטורית, החוצה אותה לכל אורכה. זוהי אוזבקיסטן: ארץ מרתקת, שופעת, תושביה חייכנים, סקרנים, מכניסי אורחים. עד היום אפשר לחוש בה את העבר, לראות לצידו את ההווה ולחוש את ההתקדמות אל העתיד.

הנה חמש סיבות טובות לטייל באוזבקיסטן:

  1. היא לא דומה לאף אחת אחרת. אין עוד מקום בעולם בו תוכלו לעמוד על חומת העיר, או בכיכר המרכזית שלה, ולהרגיש כמו חלק מהאגדות בסיפורי אלף לילה ולילה.
  2. הטיול באוזבקיסטן הוא מסע בזמן, בין ערי המסחר העתיקות של דרך המשי. את הגמל של פעם החליפו הרכבות המהירות, המטוסים, המכוניות, והם יישאו אותנו בין הפנינים השזורות לאורכה של דרך המשי. בטיולנו, נעבור בין החדש והנוצץ לעתיק שהשתמר, בין שדות מושקים לערים שוקקות לבין המדבר. נגיע למקומות החשובים ביותר מבחינה היסטורית ותרבותית, נפגוש את המקומיים ונכיר את מלאכת יומם. זו עומדת להיות חוויה נהדרת ועמוקה, חוויה של כל החושים.
  3. המטבח המקומי באוזבקיסטן הוא אחד המשובחים בעולם. השיירות שעברו בדרך המשי, סחרו בתבלינים וחומרי גלם והביאו איתן טעמים ממזרח וממערב. אושפלאו, סאמסה, מאנטי, דושפרה, שפע ירקות ופירות טריים ומיובשים, והכל מלא טעם ומפתה.
  4. זוהי מדינה מוסלמית שאוהבת ישראלים, וכדי שכל התיירים ירגישו בטוחים לטייל בה, ברחובותיה מסתובבים יומם וליל נציגי “משטרת התיירות” שכל תפקידם להסביר פנים לתייר ולעזור להגן עליו, כן, אפילו מפני סוחרים ממולחים מדי.
  5. השווקים השופעים של אוזבקיסטן, איזה תענוג! סמרקנד, בוכרה, טשקנט (בירת אוזבקיסטן) וחיווה – כל שוק מתאפיין בצבעים, בריחות ובטעמים אחרים. בסמרקנד נטעם משפע האגוזים והפירום היבשים, ובטשקנט נצטייד בקאימאק הסמיך ומלא הטעם; בבוכרה ובחיווה, לעומת זאת, לא נעמוד בפני הצבעוניות היפהפיה של המשי, השטיחים, הקרמיקה ושאר המלאכות המסורתיות והיפהפיות.

 

המטיילות מפרגנות (וגם המטיילים)

טיולים נוספים