אורלי פינקלמן

טיול לאיחוד האמירויות: אל הסיפורים המרתקים של נסיכויות המפרץ

איחוד האמירויות היא פדרציה המורכבת משבע אמירויות, כל אחת מהן ססגונית ומלאת קסם. איחוד האמירויות לא מפסיקה להדהים עם המגוון האתני-קליידוסקופי שלה, והרשימה האינסופית של שיאי העולם הנשברים באמירויות פעם אחר פעם, הופכת אותה למרגשת עוד יותר.

המשפט הכי שכיח בפי המטיילים בשיחות המסכמות את הטיולים לאיחוד האמירויות, הוא "איזו הפתעה, לזה לא ציפיתי". המגדלים הנוצצים שצמחו להם באמצע המדבר, הפכו למוקד עליה לרגל לסקרנים ולשוחרי גילוי תרבויות חדשות.

המטיילים והמטיילות שהגיעו מתוך סקרנות להכיר תרבות שעד לפני שנתיים בלבד נדמתה כבלתי נגישה עבורנו, למדות להכיר את הסיפור שמספרים לנו הפאר וההדר, ונכבשו ביופי, בעומק התרבותי, בפרטים הקטנים שרואים משם אך לא מכאן, בתפיסת המנהיגות המיטיבה עם העם. לא נכחיש, יש כאן גם סוגיות שאינן קלות לעיכול, כמו למשל סוגיית העובדים הזרים, ודווקא משום כך הביקור פה מרתק ומלמד אותנו דברים רבים על העולם בו אנו חיים, ואף על עצמנו.

מזמינה אתכם להצטרף אלי לטיול בין המפרץ הפרסי למפרץ עומאן, בין המדבר לים, בין הפשטות של הבדואים לרהבתנות של מתעשרי הנפט; טיול במדינה צעירה שהשכילה לפשר ולגשר בין שבטים שנהגו להילחם זה בזה, באופן שמבטיח רווחה גדולה לאזרחיה. מוזמנים ומוזמנות לשאול יחד איתי שאלות על שלום ומלחמה, חזון שהופך למציאות, אחריות לאומית ואחריות חברתית – כל אלה מלווים את החוויה המסעירה של טיול לאיחוד האמירויות.

 

תאריכי יציאה: 8-15 פברואר 2023, 1-8 מרץ 2023.

המטיילות מפרגנות (וגם המטיילים)

הי כולן/ם, כמה מילות סיכום ותודה לאורלי ולחברות וחברי הקבוצה שתרמו כל אחת ואחד לחוויה הנהדרת שחווינו. יפעת ונחי. לפעמים, חוויה זקוקה לעיקול ( זה ב-ק... אני לא טועה😊) כזה הגורם לנו להאט ולהרהר במה שאנחנו חווים, להבין משמעויות לעומק מתוך נעליו של האחר, להיות מודעים ופתוחים לכך שכשמחליפים זווית התבוננות המציאות נראית לעיתים שונה לחלוטין... לפעמים, קבוצה זקוקה לעיקול... כדי לאפשר לנו, בנחת, 'לפרק' את השלם, להכיר ולהוקיר כל אחת ואחד מאלה המרכיבים אותה ותורמים לה לפעמים, טיול זקוק לעיקול... כדי ליצור איזון בין הידע לבין הנפש, לאפשר רוגע בשממה מהלם העתיד... כדי לאפשר לנו להשתאות ולהתפעם כאשר מתגלים לנו דברים יפים בהרבה ממה שציפינו שיהיו... לפעמים, חוויה זקוקה לעיקול... כדי לאפשר לנו לעכל! תודה!
נחי
טיול נהדר, למדנו הרבה מאורלי, קבוצה ידידותית עם אנשים ניפלאים, מה צריך יותר מי זה?
ענת
שלום לכולם שמחנו מאוד להכיר תודה לאורלי הנהדרת, שספרה אותנו באדיקות כמה פעמים ביום (עכשיו אף אחד כבר לא סופר אותנו...) בריאות, נחת, וטיולים יפים רבים נוספים!
מוטי
לאורלי, בתחילת מרץ הגיעה קבוצה של 26 מטיילים, ויצאה למסע באמירויות. קבוצה רבגונית, שהתגלתה תוך זמן קצר כדעתנית, ידענית, סקרנית ובעיקר בעלת שונות, כדרכן של קבוצות שהתקבצו יחד לטיול משותף. בתבונה, במקצועיות מלאה וגדושה בידע, הצלחת להעביר לנו את הסיפור המופלא ומעורר המחשבה של האמירויות. הסיפורים לוו בריחות, בחוויות ובטעמים והכל כדי להעביר את תולדותיהן הבלתי יאומנו של האמירויות. הימים הפכו למסע קסום בזכות ניהול מופתי. עשית זאת באופן מהנה ומכבד. תודה לך על כך שהצלחת לעורר אצלנו מחשבות, תהיות והמון שאלות. המסע הזה הפך לעוד אחד מהאוספים שלנו בזכרון החוויות הנפלאות שאנו צוברים וצברנו. ועל כך אורלי תודה עמוקה וגדולה, תודה מקרב לב, הקבוצה מתחילת מרץ 2023.
מלי
אורלי פינקלמן, מדריכה מקסימה, נעימה, שרה נהדר, יודעת המון או הכל על האמירויות. מתוכננת מאוד וגמישה מאוד מול מצבים משתנים. רואה את כל התלמידים, המבוגרים, הצעירים והמשונים. מה עוד להגיד... יצאתי שמח מהטיול.
גדי
אורלי יקרה, אישיותך הכובשת, רמת הדרכה הגבוהה שלך, הידע המעמיק, היכולת לעורר אצל כולנו סקרנות, כמיהה לעוד ידע, גם ספקנות וביקורת, הם הם שגרמו לנו ליהנות מכל רגע ולצפות לרגע הבא. אישה יקרה. מאחלת לך את כל הטוב שבעולם. תמשיכי להעניק לבני אדם מעצמך בכל תחום שאת נוגעת בו, והם יזכו. אני זכיתי🙏🙏🙏ושוב תודה מעומק ליבי.
פנינה
השיאים היו הביקור בבתים האברהמיים, גן הפרחים וכל היתר, אבל בעיקר אורלי פינקלמן המדריכה. הנאה צרופה עם אורלי מכל היבט. יחס לקבוצה ולפרטים, ידע רב ביותר.
אלה
אורלי מדריכה ברמה הכי גבוהה האפשרית, נהניתי מכל רגע בטיול בהדרכתה.
פלורין
אחלה אחלה טיול ! אורלי, את מדריכה מעולה : הסבריך רהוטים, מתובלים בשירה ובסיפור... קולך ערב וחיוכך כובש. את מאורגנת ומדויקת . מחשבת צעדיך בתבונה.. ומה אנו צריכים יותר מזה ממדריכה? היית סבלנית לכולנו, מתחשבת וחברית. ועל כל זה, תודה רבה לך. תודה ענקית לזאבנו, המנצח על הסימפוניה... ולכל העוזרות שלצידו. 🧿🌀🧿 ותודה לכל החבורה הנפלאה, על החברות, על ההתחשבות ולהתראות במפגש .🌷🌷🌷
אורית
מצטרפים לכל המחמאות. היה מוצלח ביותר. תודה רבה לאורלי. תודה לעופרה על ארגון למופת, דאגה ומסירות ראויים לכל שבח.
אורי
תודה והערכה גדולה לעופרה שיזמה, אירגנה וטרחה בלי סוף ועד הסוף. לפני היציאה ובמהלך הטיול. כלל לא מובן מאליו. ולאורלי המקסימה שזכינו שתלווה אותנו במסע הגילוי והארת חלק הכדור אותו לא היכרנו. אורלי שדאגה ככל יכולתה שהטיול יכלול הכל בצורה הטובה ביותר ויהפוך לחוויה מעשירה ומהנה כאחד. וכמובן תודה לכל החברותא המקסימה. היה תענוג גדול לטייל עם כולכם🌹
שלומית

טיולים נוספים

מסע עם יעל קלו מור לאוויה, יוון, דרך שיריה האהובים

בּוֹאִי/ עוֹבְרִים שָׁנָה קְחִי אֶת מָה שֶׁהִשְׁתַּנָּה/ גַּם אֶת מָה שֶׁלֹּא הִשְׁתַּנָּה הָעִקָּר שֶׁלֹּא יַכְבִּיד עָלַיִךְ קְחִי אֶת שֶׁפַע שִׂמְחוֹתַיִךְ/ קְחִי מַשֶּׁהוּ קַל עָלַיִךְ וְאֶת כָּל מָה

יש טיולים והרצאות שמתמלאים עוד לפני שאני מספיקה להגיד "קלימרה".

שווה להירשם לניוזלטר שלי.
דילוג לתוכן