טיול ליוון: מת'סלוניקי לאתונה, דרך יוון ההררית

תאריך יציאה: 15/05/23

יש בערך אלף סיבות למה אני כל כך אוהבת להדריך ביוון. טוב, זה לא ממש קשה: הכל שם פשוט תענוג. הנופים, האתרים, הסיפורים, ומעל לכל, האנשים.

לפני 35 שנים התאהבתי ביוון והשאר היסטוריה, או כמו שאני אוהבת לומר – בלב שלי, במקום חדר ימני יש לי חדר יווני.

יש בערך אלף סיבות למה אני כל כך אוהבת להדריך טיולים ביוון. טוב, זה לא ממש קשה: הכל שם פשוט תענוג. הנופים, האתרים, הסיפורים, ומעל לכל, האנשים.
אחד הדברים שאני הכי אוהבת זה לשבת ולדבר עם היוונים שאנחנו פוגשים. לפעמים קורה נס ויש לי כמה דקות לשוחח עם המדריך המקומי באמצע הטיול, ולפעמים אני פשוט באה בין הטיולים כדי להמשיך את השיחות העמוקות איתם. יש משהו בדרך שבה היוונים מספרים סיפור, שמכשף אותי. לעיתים קרובות אני מבקשת ממישהו שפגשתי זה עתה שיספר לי סיפור שאני כבר יודעת. הדרך הייחודית בה כל אחד מספר את אותו הסיפור, מלמדת אותי המון. ומה הפלא? הרי כשאנחנו בודקים מהן היצירות העתיקות ביותר שהשפיעו על תרבות המערב, אף רשימה לא תהיה שלמה ללא האיליאדה והאודיסיאה. עם כזאת מורשת, פלא שהם מצטיינים כל כך באמנות הסיפור? ואכן, מאחורי כל אבן מסתתר סיפור מרתק.

מזג האוויר ביוון שמשי רוב השנה (250 ימי שמש!) ומי שיצטרפו אלינו לטיול ביוון, יזכו ליהנות מחוויה מיוחדת במינה.

זו לא עוד חופשה ביוון. זהו טיול חווייתי שופע כל טוב:

  • נכיר לעומק את הערים הגדולות – ת'סלוניקי ואתונה;
  • נבקר באתרי מורשת יפהפיים ומרגשים (המנזרים התלויים במטאורה, מישהו?)
  • נחווה את הנופים הפראיים והקשוחים של יוון ההררית – בחבלי הארץ זגוריה ואווריטניה;
  • נשמע סיפורים מרתקים;
  • ויש לי הבטחה אחת: גם אם כבר הייתם בטיול מאורגן ליוון, מהטיול הזה תחזרו מופתעים ומאוהבים, ועם רצון עז לחזור אליה שוב. כמה טוב שהיא קרובה כל כך!

 

 

 

המטיילות מפרגנות (וגם המטיילים)

קלימרה אורלי יקרה, הגיעה העת לסיכום ביניים כי את הסיכום האמיתי, נעשה יום יום, כשנחזור לבתינו ונעכל את המטען התרבותי, הרגשי והערכי שרכשנו באמצעותך בטיול. מטען זה ילווה אותנו מכאן ולהבא, עד שישקע, יטמע ויהפוך להיות חלק מאיתנו. אורלי, ניהלת והנהגת את הקבוצה המורכבת שהיינו במקצועיות לעילא ולעילא, בחכמה רבה ובתבונה ועל כך - שלמי תודה. אזכור אותך ימים רבים וכשלעצמי, אברך על כל הזדמנות שתהיה, לטייל שוב בהדרכתך המעולה.
אריה
אורלי היקרה, תודה לך על שהכרת לנו את יוון באופן כ"כ מרתק ומיוחד. גרמת לנו להתאהב ביוון, נהנינו מאד, החכמנו, למדנו והיכרנו מקומות מקסימים. ההסברים המעמיקים שלך, סיפורי המיתולוגיה והשירים העניקו מימד נוסף לכל מקום בו ביקרנו. כל זאת נעשה על ידך בנועם וברגישות, ועם הרבה השקעה וחשיבה. מאחלים לך שתמשיכי לעשות מה שאת אוהבת, תגלי מקומות חדשים ומרתקים (ותקחי אותנו איתך...)
אביבה וארי
חוינו טיול מהנה ומעניין, אפילו מעט מאתגר, הרבה טבע, טברנות עם אוכל יווני ומוזיקה שמחה, בדרך שמענו סיפורי מיתולוגיה מרתקים, והיסטוריה בזכות הידע המופלא שלך אורלי, ואהבתך האדירה ליוון, לטבע ולאנשים. אנו מודים לך על הסבלנות והסובלנות והלוואי וירבו מורי דרך כמוך בישראל.
שלמה ורינה
מצטרפת לכל התשבוחות. היה טיול נהדר בנופים מקסימים עם חבורה מעניינת ומדריכה מצוינת. מבקשת להוסיף תודה מיוחדת לא' שהצחיק עד דמעות ולב' שעזר ושמר עלינו.
מרגלית
אורלי - הצלחת במשימה, יוון לאחר הטיול היא יוון שונה. גילית לנו את אוצרותיה התרבותיים, את יופיה, את טעמיה, את שיריה... היה טיול מהנה, מסקרן, מרחיב דעת. המון תודה!
אורית
נסענו כבר כמה פעמים בטיולים מאורגנים. היו לנו מדריכים טובים וטובים פחות. אבל מדריך מעולה כמו אורלי לא פגשתי. ארגון, ידע, העברת הידע והעשרה מעבר למצופה, אווירה טובה, וטיפול רגוע בכל בעייה. אין כמוה.
דני
"כשתחזרו...תבינו... " ובכן... ברוח החברה הגיאוגרפית ותורת סוקרטס, בהכנעה יודעת שלא ידעתי וכמה שלא ידעתי ועוד המון שיש שרוצה לדעת... ותודות רבות לאורלי המקסימה, בת האלים, שיכולה הכל ולכם, כולנו בני התמותה, הקבוצה המיוחדת שאיפשרה לי מסע טיפוס גבהים זה של לגעת, לטעום, לחוות הכי קרוב והכי רחוק [...] תודות עבור ההזדמנות לגלות שהבלתי אפשרי - אפשרי. וכן שבודאי ובודאי לא אכנס "לאותו הנהר פעמיים"...
דפנה
טיילנו עם אורלי ביוון ההררית בסתיו 2017. אחד הטיולים היפים שלנו, הרבה בזכות ההדרכה הנפלאה שקיבלנו מאורלי. אורלי הוכיחה בקיאות רבה בהיסטוריה של יוון, בתרבות ובאמנות היוונית הקדומה ובימינו. כמו כן, הטיול התנהל בסדר מופתי. אורלי הצליחה לגבש אותנו מבחינה חברתית ודאגה לכל מטייל אישית, לפתירת בעיותיו באם נוצרו. כל הקבוצה הייתה מרוצה ולא היו ריטונים בכל מהלך הטיול. נשמח לשוב ולטייל בהדרכת אורלי בעתיד.
נאוה ודוד
אורלי היקרה. בשם אלה ובשמי אנו רוצים להודות לך על הטיול הנפלא ליוון. הפגנת ידע רב ומעמיק, מקצועיות, והענקת לנו תובנות חדשות על ארץ יפה זו. ניכר היה שאת אוהבת ממש את יוון. למרות שהגיל הממוצע של הקבוצה לא היה נמוך, התיחסת אלינו בהבנה ובכבוד ועל זה תבורכי. המשיכי בדרך זו וההצלחה תמשיך להאיר לך פנים. ושוב תודה ואולי ניפגש בטיולים הבאים.
אלה ואבי

טיולים נוספים

יש טיולים והרצאות שמתמלאים עוד לפני שאני מספיקה להגיד "קלימרה".

שווה להירשם לניוזלטר שלי.