טיול ליוון – 4 ימים – סוף שבוע בעקבות לאונרד כהן, באי הידרה

תאריך יציאה: 25/11/21

לאונרד כהן הפך את האי היווני הידרה לביתו השני. שם הוא מצא את האישה של חייו שהפכה למוזה שלו. בטיול של החברה הגיאוגרפית, יחד עם קובי מידן ואיתי פרל, אנו מזמינים אתכם להתחקות על עקבותיו ולנסות להבין את יצירתו, על רקע האי היווני היפהפה.

 

 

כשלאונרד כהן הגיע להידרה, יוון, ב – 1960, האי הקטן היה נידח למדי. בבתים לא היה חשמל, בחלקם גם מים לא היו, שלא לדבר על טלפון. גם מכוניות לא נמצאו באי – אבל זה המצב גם כיום… חמורים הם אמצעי התחבורה היחיד, אם לא סופרים את הכבאית, האמבולנס המיניאטורי ואת מיני-משאית האשפה. כהן, שהגיע לחופשה בהידרה ממונטריאול הקרה כשהיה בן 26, התאהב מיד במקום. ימים ספורים אחרי יום הולדתו, בספטמבר 1960 קנה בית באי. הבית עלה לו 1,500 (דולר)… והוא רכש אותו בכספי ירושה שקיבל מסבתו. הבית הזה – בית לבן, פשוט, בן חמישה חדרים – דומה לבתים רבים באיי יוון – היה ביתו במשך שנים רבות. גם כאשר עבר לניו יורק, ואחר כך ללוס אנג’לס, המשיך להקדיש מזמנו לחופשה ביוון, באי היפהפה.

מזג האוויר ביוון שמשי רוב השנה (250 ימי שמש!) ומי שיצטרפו אלינו לנסיעה ליוון, יזכו ליהנות מסופשבוע מלא בשיאים, בו נתוודע לתולדות חייו של כהן ולמקום המשמעותי אותו מילא האי הידרה בביוגרפיה שלו.

זה לא עוד אי יווני וזו לא עוד חופשה ביוון. זו חוויה יוצאת דופן, בה נראה את הידרה דרך עיניו של כהן, נבין מה גרם לו להתאהב בארץ הזאת ונתאהב גם אנחנו במקום, בסיפורים ובאנשים.

 

המטיילות מפרגנות (וגם המטיילים)

טיולים נוספים