טיול חברות לת'סלוניקי בעקבות הספר "חוטים מקשרים"

תאריך יציאה: 02/12/21

ת'סלוניקי – עיר  יוונית תוססת ומשגעת, האוצרת בסמטאותיה תרבות, היסטוריה, קולינריה וסיפורי אהבה. הצטרפו אלי למסע נשי-יווני של אהבה, טעמים וסיפורים מרגשים.

ויקטוריה היסלופ התאהבה ביוון, ובספר "חוטים מקשרים", היא מתעלה על עצמה כשהיא מקימה לתחייה את עברה של ת'סלוניקי, העיר השניה בגודלה ביוון, תוך שהיא שוזרת בו חוטים של אחוות נשים, חברות אמת, אהבה ויופי בצד הטרגדיות שהמטירו עליה אש וגופרית במאה העשרים.

הספר של היסלופ הוא סיפור אהבה לעיר שחוותה טרגדיה אחרי טרגדיה במאה ה-20, ולכן, כשבניתי את הטיול, חיפשתי את המקומות שיש להם משמעות מיוחדת בסיפור: רחוב איריני, בו מתרחש רוב הסיפור, וכמוהו עוד אתרים פחות מפורסמים ומוכרים בעיר, מקומות שמשמרים את יופיו של העבר ומקומות שמזכירים את הקושי והכאב.

הספר הוא גם שיר הלל לאחווה נשית, לחברות אמת ולתושיה של נשים בעת מצוקה, ולכן התעניינתי באופן מיוחד בנשים יוצרות, יוזמות ומובילות. כך פגשתי את אפרודיטי, צעירה שמנהלת מלון מופלא בהרי פייריה, מעבר לאולימפוס, ואת ארטמיס, שמנהלת ביד רמה את יקב הבוטיק המשפחתי המשובח, ואת פאני וסוניה, שרוקמות חלומות ומגשימות את עצמן בקריירה שניה שהן אוהבות בה כל רגע ורגע, והרכב על טהרת הנשים בטברנה של מקומיים בסלוניקי, וקואופרטיב של נשים לא צעירות בליבאדי, שהתאגדו כדי ליצור לעצמן פרנסה, ותקצר היריעה מלפרט את כל מה ששמעתי וראיתי וטעמתי.

בטיול החברות מסלוניקי אל מעבר לאולימפוס, נחגוג את האהבה והחברות וגם ננסה להבין מה קרה שם, ננסה להבין מה קרה ליהודים ולמוסלמים שהיו בעיר, נחווה את העיר על יופיה וטעמיה וריחותיה וצליליה, ונראה את הסיפור קורם עור וגידים לנגד עינינו.

 

הצטרפו אלי לטיול שהוא סיפור אהבה לת'סלוניקי.

מבטיחה שתתאהבו.

המטיילות מפרגנות (וגם המטיילים)

טיולים נוספים