אורלי פינקלמן
מסע פנורמי: מסע קולנועי ביוון, בין נופים, אנשים וזמנים

לסקרנים שאוהבים לצאת למסע (גם) מהכורסא: מסע קולנועי ביוון, דרך סרטים מפורסמים שצולמו בה וסיפורים מאחורי הקלעים.

הים אותו הים והבוזוקי אותו הבוזוקי – המוזיקה היוונית ואנחנו

לכל מי שרוצה להבין טוב יותר את האהבה שלנו הישראלים למוסיקה היוונית: צלילה אל תהפוכות פוליטיות, חברתיות והיסטוריות שכולנו מכירים ולא ידענו שהיה להן תפקיד כה חשוב בהבאת המוסיקה היוונית למעמדה יוצא הדופן בישראל.

ת'סלוניקי – היופי הנסתר בין השכחה לזכרון

הסיפור האמיתי והלא ייאמן של העיר, לחובבות וחובבי ספרות יפה וסיפורים היסטוריים מלווים בקטעי עיתונות, קולנוע ומוסיקה.

אמנות השמחה: לחגוג את החיים – על גלגולי הקרנבלים בעולם

לכל מי שקרנבלים בעולם מסעירים את דמיונם: מסע מהפולחנים הפגאניים בעבר אל התהלוכות הססגוניות והפרועות בהווה.

חוקי המשחק: מי נהנה יותר? על ארוטיקה ופמיניזם

לסקרניות (וגם לסקרנים) שרוצות להבין איך המיתולוגיה היוונית תרמה להתפשטות נראטיבים אנטי-פמיניסטיים בעולם. בשתי מילים:סקס מוכר!

מה זו אהבה: מתסביך אדיפוס ועד אהבה אפלטונית

לכל אלה שמאמינים ומאמינות בכוחה של האהבה: מסע אל סיפורי האהבה הגדולים ביותר של המיתולוגיה היוונית ואל הדברים שהם מלמדים אותנו על עצמנו.

הטיול הקרוב: 22/07/24
קריר בקיץ: טיול נשים אוורירי ביוון ההררית

כשהקיץ בארץ הופך לבלתי נסבל, זה הזמן לברוח אל הקרירות של חבל אווריטניה ואל חופי הים מרחיבי הלב של מרכז יוון. טיול נשים חדש מבית החוויות של סורנגה.

מסע עם יעל קלו מור לאוויה, יוון, דרך שיריה האהובים
התרגשות בלתי רגילה: חברתי הותיקה, המשוררת האהובה יעל קלו מור, חברה אלי להדרכה משותפת של מסע דרך השירים, בין הירוק לכחול של האי אוויה שבשביליו אני מטיילת כמו בשבילים שמאחורי ביתי.
טיול לנורווגיה, אל ארץ הפיורדים והאגדות

נורווגיה! היפהפייה המסתתרת בין הנופים המרהיבים בתבל, והנופים הללו מהווים רקע מלהיב לביטוי אמנותי ותרבותי בכל תחום אפשרי: ספרות, מוזיקה, תיאטרון, ציור ופיסול. אינסוף ליופי.

 

טיול נשים לדרום יוון: ימים של אור בפלופונז

אם יש אזור ביוון, שמהווה קפסולה המכילה את כל המהות היוונית בתוכו, הרי זהו הפלופונז. יקבים ואוכל משובח, יופי אינסופי, אלות, נימפות וגיבורות, יערות אלפיניים, קניונים עמוקים, פלגי מים וחופים זהובים. חוויה קסומה מבית החוויות של סורנגה, בסופשבוע אחד מרוכז.

יוון: טיול נשים לאתונה ופטרס, בשיא הקרנבל

הקרנבל, בכל רחבי העולם, הוא תופעה תרבותית מרתקת שמקורה בעת העתיקה, כחלק מתהליך עיבוד האבל על מותו של ישוע הנוצרי. "לחגוג את החיים" הוא רעיון שמאז ומעולם עסק בחיבור בין התשוקה לחיים לבין הפחד מהמוות, ברצון לחיות ולמצות כל רגע בידיעה שהכל בר חלוף.

טיול נשים לאוזבקיסטן: פנינים בדרך המשי

ערי המסחר העתיקות שזורות בה כפנינים על דרך המשי, החוצה אותה לכל אורכה. ערים שראו אימפריות אדירות, כובשים אכזריים, נוסעים הרפתקניים ואת כל הטוב שיש למזרח ולמערב להציע. טיול לנשים בלבד, מבית החוויות של סורנגה.

יש טיולים והרצאות שמתמלאים עוד לפני שאני מספיקה להגיד "קלימרה".

שווה להירשם לניוזלטר שלי.
דילוג לתוכן