אורלי פינקלמן
לחגוג את החיים: גלגוליהם של קרנבלים בעולם

ההרצאה "לחגוג את החיים – גלגוליהם של הקרנבלים בעולם" היא אסקפיסטית ומהנה, ובה בעת היא מחוברת לנפש האדם האוניברסלית, זו שמחפשת למצוא משמעות ושמחה בתווך שבין התשוקה לחיים לבין הפחד מהמוות, ברצון לחיות ולמצות כל רגע בידיעה שהכל בר חלוף.

לראות את האור: איך כולנו יכולים לעשות הסברה במלחמה ובשלום

אני מזמינה אתכם להצטרף אלי למסע קצר, בו נבין מה באמת קורה בעולם בשדה התודעה והרגש סביב מלחמת ישראל-חמאס. בסופו של המסע הזה, תדעו כיצד הסברה יכולה להציל חיים, ותקבלו כלים פרקטיים בהם כל אחד ואחת מכן יכולים לקחת חלק במשימה הלאומית החשובה הזאת.

אירוטיקה, מיתוסים ופמיניזם – אז מי נהנה יותר?

עיזבו אתכם מניפוץ מיתוסים, בואו ננפץ כמה נורמות שהמיתוסים האירוטיים קיבעו בתודעה האנושית לאורך הדורות, בואו לשמוע סיפורים עסיסיים שתפקידם העיקרי היה להגדיר את יחסי הכוחות בין גברים לנשים, בהרצאה נהדרת ליום האישה (ולא רק), שגם גברים צריכים לשמוע.

הים אותו הים והבוזוקי אותו הבוזוקי – המוזיקה היוונית ואנחנו

מה יש בה, במוסיקה היוונית, שכל כך קוסם לנו, הישראלים, ואיך קרה שהיא הפכה למאגר השראה כה גדול עבור הזמר העברי? הסיפור מאחורי האהבה הזאת חוצה ימים ויבשות ונוגע בהיסטוריה האישית ובאהבות המוסיקליות של כל אחד ואחת מאיתנו.

מסע פנורמי: מסע קולנועי ביוון, בין נופים, אנשים וזמנים

בשבילי, יוון היא עולם ומלואו. מגוון הנופים, הרגעים האנושיים והסיפורים שלה מפתיע גם את מי שנדמה לו שכבר ראה הכל. מה הפלא שכל כך הרבה יוצרים הסתקרנו ממנה ובחרו לצלם בה את סרטיהם?

ת'סלוניקי – מטלטלה אנושית ליופי מהפנט

חדש! העיר, שסדרה של דרמות וטרגדיות בלתי נתפסות שינו את פניה לחלוטין בתוך פחות מחצי מאה, היא היום עיר תוססת ומסבירת פנים. בואו להכיר את הסודות הכמוסים שלה, בהרצאה חדשה ומרתקת.

מסע עם יעל קלו מור לאוויה, יוון, דרך שיריה האהובים
התרגשות בלתי רגילה: חברתי הותיקה, המשוררת האהובה יעל קלו מור, חברה אלי להדרכה משותפת של מסע דרך השירים, בין הירוק לכחול של האי אוויה שבשביליו אני מטיילת כמו בשבילים שמאחורי ביתי.
הטיול הקרוב: 07/08/24
טיול לנורווגיה, אל ארץ הפיורדים והאגדות

נורווגיה! ארץ מרתקת שמאחורי כל פיתול דרך מחביאה נופים מרהיבים, והנופים הללו מהווים רקע מלהיב לתרבות ייחודית ולביטויים אמנותיים בכל תחום אפשרי: ספרות, מוזיקה, שירה, תיאטרון, ציור ופיסול. אינסוף ליופי.

 

הטיול הקרוב: 06/09/24
טיול נשים לדרום יוון: ימים של אור בפלופונז

אם יש אזור ביוון, שמהווה קפסולה המכילה את כל המהות היוונית בתוכו, הרי זהו הפלופונז. יקבים ואוכל משובח, יופי אינסופי, אלות, נימפות וגיבורות, יערות אלפיניים, קניונים עמוקים, פלגי מים וחופים זהובים. חוויה קסומה מבית החוויות של סורנגה, בסופשבוע אחד מרוכז.

הטיול הקרוב: 15/03/24
יוון: טיול נשים לאתונה ופטרס, בשיא הקרנבל

הקרנבל, בכל רחבי העולם, הוא תופעה תרבותית מרתקת שמקורה בעת העתיקה, כחלק מתהליך עיבוד האבל על מותו של ישוע הנוצרי. "לחגוג את החיים" הוא רעיון שמאז ומעולם עסק בחיבור בין התשוקה לחיים לבין הפחד מהמוות, ברצון לחיות ולמצות כל רגע בידיעה שהכל בר חלוף.

טיול נשים לאוזבקיסטן: פנינים בדרך המשי

ערי המסחר העתיקות שזורות בה כפנינים על דרך המשי, החוצה אותה לכל אורכה. ערים שראו אימפריות אדירות, כובשים אכזריים, נוסעים הרפתקניים ואת כל הטוב שיש למזרח ולמערב להציע. טיול לנשים בלבד, מבית החוויות של סורנגה.

הטיול הקרוב: 14/11/24
טיול נשים ליוון: מסע ספרותי בת'סלוניקי וסביבותיה

ת'סלוניקי – עיר  יוונית תוססת ומשגעת, האוצרת בסמטאותיה תרבות, היסטוריה, קולינריה וסיפורי אהבה. הצטרפו אלי למסע נשי-יווני של אהבה, טעמים וסיפורים מרגשים, בעקבות סופרות, משוררים ומוסיקאים, מסע מבית החוויות של סורנגה.

יש טיולים והרצאות שמתמלאים עוד לפני שאני מספיקה להגיד "קלימרה".

שווה להירשם לניוזלטר שלי.
דילוג לתוכן